Skip to content

Medarbejdere

SØREN PETER HANSEN
Direktør 8731 4124 | hansen@fof-aarhus.dk

 

 

 

KREATIVE OG MANUELLE FAG / FOF BUTIKKEN

 

 

LONE SKOVLUND
Afdelingsleder lone.s@fof-aarhus.dk
Kreative fag, madlavning, IT og sejlads 

 


Medarbejder hos FOF, Anne Kirk 

ANNE VRANGBÆK KIRK
Koordinator | anne@fof-aarhus.dk 
foreningsforedrag@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag samt foreningsforedrag

 

 

 

TOVE JENSEN
Kursussekretær | tove@fof-aarhus.dk
Kreative og manuelle fag 

 

 

DORTHE JENSEN
Kursussekretær
 dorthe@fof-aarhus.dk
Administration i FOF Butikken

 

 


INGE MERETE BALSLEV JEPSEN
Kursussekretær inge@fof-aarhus.dk
Administration i FOF Butikken

 

 


SPROG OG KULTURFAG



VIBEKE ROSENDAL
Afdelingsleder vibeke@fof-aarhus.dk
Sprog og kulturfag

 

 

MAJ-BRITT MUNK NIELSEN
Kursusadministrator | maj-britt@fof-aarhus.dk
Sprog og kulturfag samt lokaleadministration 

 

 

MUSIK OG KULTUR

 


CECILIE SKOVGAARD ERIKSEN

Konst. koordinator | cecilie@fof-aarhus.dk
Instrumental musik, sang og kor (Barselsvikar)


SIGNE LUND CHRISTOFFERSEN

Koordinator | signe@fof-aarhus.dk 
Instrumental musik, sang og kor (Barselsorlov)

 

 

FOREDRAG OG KULTUR

 

 

KIA BRANDT BERTELSEN
Teamleder 
kia@fof-aarhus.dk
Foredrag, Kulturhøjskolen, rejser og kulturarrangementer (Barselsorlov)

 

 


NANNA DYBRO
Konst. teamleder | nanna@fof-aarhus.dk
Foredrag, Kulturhøjskolen, rejser og kulturarrangementer (Barselsvikar)

 

 

 

CHRISTIAN EGANDER SKOV
Projektmedarbejder | chr.skov@fof-aarhus.dk
Foredrag, Kulturhøjskolen, rejser og kulturarrangementer

 

 

 

BIRTHE MELDGAARD
Kursussekretær | birthem@fof-aarhus.dk
Foredrag og Kulturhøjskolen

 

 

BEVÆGELSE, SPECIALUNDERVISNING OG FVU/OBU

Andreas Bang Højgaard, ansat ved FOF Aarhus.
ANDREAS BANG HØJGAARD
Afdelingsleder andreas@fof-aarhus.dk
Sundhed og bevægelse, FVU og OBU

 

 

 

REBECCA FREDENSLUND
Kursusadministrator | rebecca@fof-aarhus.dk

Bevægelse samt handicap- og specialundervisning 

 

 

SUPATTRA SANG-NGAM
Koordinator | supattra@fof-aarhus.dk
FVU og OBU

 

 

Lone Kandelsdorff 

LONE KANDELSDORFF
Kursussekretær | lone.k@fof-aarhus.dk
Bevægelses- og handicapområdet

 

 

KOMMUNIKATION OG MARKEDSFØRING

 

 

LENE NORDFELDT IVERSEN
Teamleder for kommunikation |8731 4112lene@fof-aarhus.dk 
Kommunikation og markedsføring

 


Isolde Hornung-Nissen 

ISOLDE HORNUNG-NISSEN
Kommunikationsmedarbejder
 isolde@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 

ASTRID MELDGAARD
Kommunikationsmedarbejder | astrid@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring 

 

 


Line Gregers Bøje Thomsen
LINE GREGERS BØJE THOMSEN
Kommunikationsmedarbejder | line@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 

Sebastian Thinggaard
SEBASTIAN THINGGAARD
Studentermedhjælper sebastian@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 


SIMONE SJØRVAD HANSEN
Praktikant | simone@fof-aarhus.dk
Kommunikation og markedsføring

 

 

  

FOTO OG VIDEO

 

 

JØRGEN DISWAL
Fotojournalist diswal@mail.dk
Foto og video

 

 

PROJEKT OG UDVIKLING


 

ELFRIDA S. JENSEN
Projektkoordinator
 | elfrida@fof-aarhus.dk
Projekt og udvikling, IT

 

HR OG PERSONALE

 

Mariacelina Thorgaard 

MARIACELINA THORGAARD
Projektmedarbejder mariacelina@fof-aarhus.dk
HR og personale

 

 

Leah Jespersen
LEAH JESPERSEN
Praktikant leah@fof-aarhus.dk
HR og personale

 

 

 

ØKONOMI OG LØN

 


JOAN DAMGAARD HOLLER 

Lønbogholder lon@fof-aarhus.dk

 

 


CHRISTIAN BANG JØRGENSEN 

Bogholder
 bogholderi@fof-aarhus.dk

 

 

SERVICEMEDARBEJDERE

 


NIKOLAJ LAURSEN 

Pedel pedel@fof-aarhus.dk

 

 

 

KENN MARQUARDT
Pedelmedhjælper